Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolenica 1.0
#1
Oto mój projekt nad którym pracuję już prawie 3 lata. Mapa obejmuje fikcyjne miasto o nazwie Wolenica. Miejscowość będzie zamieszkiwać około 130 tys. osób. W pierwszej wersji planuję wydać około 20 linii miejskich, w tym kilka pośpiesznych, specjalnych oraz jedną linię szkolną. Na ten moment mapa posiada ponad 320 kafli. Mapa na linii północ-południe jest już prawie gotowa jeśli chodzi o drogi i sporą część otoczenia. Do zrobienia jeszcze linia wschód-zachód z centrum, sporą strefą przemysłową oraz centrum handlowym. Na ten moment wszystkie linie planowane na mapie mają przynajmniej 30 minut jazdy. Średnio gdzieś po 40 minut jazdy jeśli chodzi o wszystkie trasy. Staram się dbać o optymalizację. Na tę chwilę jest z nią wszystko ok. Jeśli gdzieś spada fps to głównie w lasach, gdzie stosuję za dużo drzew i będą to wszystko poprawiał w swoim czasie. 

Linie mimo, że wszystkie są miejskie to miasto ma różne tereny, więc nie będzie nudy. Są krótkie przejazdy przez las między niektórymi dzielnicami, a także spore zróżnicowanie zabudowy miejskiej. Dostępne są osiedla domków jednorodzinnych, rynek z kamienicami i ciaśniejszymi ulicami, budowane centrum z szeroki drogami i wyższymi budynkami, strefę, gdzie powstaje właśnie kilka obiektów sportowych, w tym prawie gotowy stadion. Buduje się też powoli elektrownia węglowa dostępna na obrzeżach mapy, zajezdnia autobusowa. W planach jest też droga biegnąca wzdłuż rzeki w samym centrum oraz górująca nad miastem twierdza lub cytadela. Coś w tym stylu, z wysokimi murami obronnymi. Co do wydania mapy to będę się starał wydać ją w tym roku. Najlepiej nie później niż do końca lata. Czas pokaże. Udostępniam kilka poglądowych screenów, w osobnym linku. To tylko fragment tego co jest już dostępne.

Screeny mapy Wolenica
Odpowiedz
#2
Przyznam, iż mapa bardzo dobrze wygląda! Big Grin Życzę powodzenia w dalszych pracach Wink Jeżeli gdzieś nie masz krawężników, to albo je dodaj, albo zrób imitację pobocza, będzie wtedy o wiele lepiej Big Grin
Odpowiedz
#3
Wyglada zacnie Smile

Zawsze możesz udostepnic jakaś beta wersje mapy, żeby ludzie protestowali - wówczas myśle dało by się ja jeszcze bardziej udoskonalić Wink
Odpowiedz
#4
Krawężniki będą dodane w swoim czasie. Mam taki dziwny tryb pracy, że robię mapę i nie kończę od razu tego co zrobiłem, tylko poruszam się dalej, a dokańczam to miejsce później. Co do wersji beta to chyba to raczej odpada. Chcę ją wydać i zrobić niespodziankę. Zawsze można poprawić mapę już gotową i udostępnioną z gotowymi rozkładami. Mam ten swój plan w głowie by zrobić to co wypisałem, czyli strefę przemysłową, centrum i te łączniki drogowe, których brakuje i w końcu będzie można brać się za detale na mapie i rozkłady.
Odpowiedz
#5
Chciałbym pobrać  mamę gdańska
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości